Coral Boswellia

Suplement diety
Zawartość: 90 kapsułek
Składniki: wyciąg z kadzidłowca (Beswellia serrata), substancje pomocnicze.

Zamówienie Coral Boswellia Coral Boswellia @ PLN 86,63
[wp_cart:Coral Boswellia:price:86.63:end]

Coral Boswellia zapewnia kompleksowe wsparcie dla układu mięśniowo-szkieletowego. Bazę produktu stanowi wyciąg z rośliny o tej samej nazwie, która ze względu na zawartość kwasów bosweliowych przede wszystkim wspomaga leki w zmniejszeniu stanów zapalnych, sprzyja poprawie krążenia krwi w tkankach mięśniowych oraz wzmocnieniu struktury chrząstek.

Kadzidla, Salai guggal, shallaki, żywica indyjska- tak na Wschodzie nazywają niewysokie drzewa z rodziny kadzidłowców rosnące w górskich regionach Indii. Spośród wszystkich gatunków Boswelli najbardziej ceniona jest Boswellia cerrata. Cechą charakterystyczną tego kadzidłowca jest zawartość w nich aromatycznych żywic z legendarnymi kwasami bosweliowymi. Nie przez przypadek Hindusi określają kadzidłowiec mianem „wojownika z zapaleniami”.

Wśród cennych substancji, takich jak: olejki eteryczne (kamfel, pinen), gumożywice, kwas palmitynowy, największą wartość przedstawiają kwasy boswelliowe ze względu na ich dobroczynne właściwości.

W toku badań indyjscy naukowcu odkryli, że podczas przyjmowania Boswelli wraz z odpowiednimi lekami skutecznie zmniejsza się obrzęk i ból u pacjentów z reumatoidalnym zapaleniem stawów. Mechanizm działania kwasów bosweliowych jest podobny do mechanizmu działania niesteroidowych leków przeciwzapalnych, ale bez związanych z nimi efektów ubocznych. Zasada działania kwasów bosweliowych polega na blokowaniu syntezy leukotrienów, substancji hormonopodobnych, które stanowią jedną z głównych przyczyn stanów zapalnych w kręgosłupie,, chrząstkach, ścięgnach, tkance łącznej i płynie stawowym. Kwasy bosweliowe utrudniają również przenikanie do chrząstki stawowej i płynu stawowego leukocytów- białych krwinek, a tym samym przyczyniają się nie tylko do osłabienia procesów zapalnych, ale również bezpośrednio wpływają na zmniejszenie stopnia uszkodzenia chrząstki stawowej.

Boswellia ceniona jest również ze względu na działanie wzmacniające strukturę chrząstki i tkanki kostnej. Kwasy bosweliowe sprzyjają zapobieganiu wielu specjalnych enzymów powodujących niszczenie chrząstki, wspomagają zmniejszenie wydalania z moczem strukturalnych składników tkanki chrzęstnej, takich jak hydroksyprolina, heksozamina i kwas uronowy, opóźniając tym samym uszkodzenie chrząstki i przyspieszając jednocześnie procesy regeneracyjne. Takie działanie rośliny sprzyja zmniejszeniu bólu i obrzęku stawów.

Ponadto do innych korzystnych efektów należy zaliczyć również to, że kwasy bosweliowe sprzyjają poprawie krążenia krwi w tkankach stawowych objętych stanem zapalnym, wzmocnieniu i regeneracji uszkodzonych naczyń krwionośnych.

Zastosowanie:

Coral Boswellia pomaga:

  • wspomagać działanie leków zmniejszających stan zapalny stawów, mięśni i tkanki chrzęstnej;
  • zapobiegać powstawaniu zmian zwyrodnieniowych w kościach i tkance mięśniowej;
  • wspomagać przepływ krwi przez mięśnie;
  • łagodzić nieprzyjemne uczucie nagłego ostrego bólu i sztywności w stawach.

Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety.